Trening Uważności – Monika Kaleta

Kurs mindfulness

Kiedy:
18 Kwiecień 2024@17:00 – 20 Czerwiec 2024@19:00
2024-04-18T17:00:00+02:00
2024-06-20T19:00:00+02:00
Gdzie:
ul. Skalna 101/102, Tychy
Kontakt:
Monika Kaleta
790830424

Kurs Mindfulness: 18 kwietnia – 20 czerwca 2024* (8 tygodni/ 2 godziny raz w tygodniu / czwartek), Tychy / ul. Skalna 101/102. *Data i godzina rozpoczęcia mogą ulec zmianie.

Mindfulness (po polsku uważność) może zainteresować Cię, jeśli zastanawiasz się nad swoim życiem wewnętrznym lub borykasz się ze stresem i masz takie trudności jak:
*nie możesz spać, denerwujesz się w pracy,
*praca nie przynosi już pocieszenia jak kiedyś,
*szukasz świeckiej ścieżki rozwoju wewnętrznego,
*żyjesz z bólem fizycznym a mimo bólu chcesz żyć szczęśliwie,
*jesteś na drodze poszukiwania wewnętrznej równowagi.

O kursie:
Jest to szkolenie nastawione na ćwiczenia praktyczne i własną eksplorację. Nie ma tu nic, w co trzeba uwierzyć. Kurs trwa 8 tygodni i to jest kluczowe dla całego procesu. Badanie, odkrywanie i uczenie się to proces, na który potrzebny jest czas. Nie jest to temat, który można “załatwić” na weekendowym, szybkim kursie uważności. A danie sobie czasu na zatrzymanie się i pauzę po całym dniu pracy oraz załatwiania różnych spraw jest już samo w sobie dużym prezentem dla siebie.
Brak wcześniejszego doświadczenia w praktyce uważności jest atutem nie przeszkodą. Wiek też nie jest przeszkodą. Jedyne co jest potrzebne to wewnętrzna motywacja, którą może być np. życzenie sobie lepszego zdrowia czy poszukiwanie równowagi. Medytacja na siedząco będzie naszą główną metodą ćwiczenia uważności, ale w czasie treningu będziemy poznawać także inne ćwiczenia np. skanowanie ciała, uważny ruch, praktyka miłującej życzliwości, współczucia oraz praktyka RAIN. Różne techniki pomogą nam rozwijać różne aspekty umysłu.
Kurs ma charakter szkoleniowy i jest przeznaczony dla szerokiej publiczności natomiast nie jest i nie może zastąpić profesjonalnej pomocy terapeutycznej, jeśli ktoś takiej potrzebuje. Jeśli przechodzisz obecnie ciężki okres (rozwód, zwolnienie z pracy, trudna diagnoza) proszę umów się ze mną na krótką konsultację, abyśmy razem mogli stwierdzić, czy to jest na pewno najlepszy czas dla Ciebie na rozpoczęcie kursu.

Organizacja kursu i daty:
Kurs trwa 8 tygodni. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu, w czwartki w godzinach od 17:00 do 19:00. Będą składać się z pogadanek, ćwiczeń praktycznych, dzielenia się w dwójkach oraz dzielenia się na forum grupy. Nie ma przymusu, aby dzielić się na forum grupy. Obowiązuje nas także poufność i dyskrecja – nie dzielimy się na zewnątrz tym, co powiedziały inne osoby z grupy na temat swojego doświadczenia podczas ćwiczeń.

Nasze tematy tydzień po tygodniu:
Tydzień 1 – Co to jest Mindfulness i po co praktykować? Zacznij w miejscu, w którym jesteś
Tydzień 2 – Ciało jako miejsce bycia obecnym
Tydzień 3 – Wprowadzenie podpory uważności
Tydzień 4 – Praca z rozproszeniem
Tydzień 5 – Badanie nurtu podświadomości
Tydzień 6 – Nastawienie/ Postawa
Tydzień 7 – Akceptacja siebie
Tydzień 8 – Życie oparte o uważność, Podsumowanie – Reszta życia

Zgłoszenia przyjmuję mailowo lub telefonicznie (mindfulness.tychy@gmail.com /

790 830 424).

Rezerwacja miejsca:
Aby zarezerwować sobie miejsce na kursie konieczne jest wpłacenie bezzwrotnej zaliczki w wysokości 200zł. Zaliczka pomniejsza cenę kursu o 200zł. Otrzymanie zaliczki i rezerwację miejsca zawsze potwierdzam mailowo.

Koszt:
Koszt to 800zł. Możliwość płacenia w ratach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial