Trening Uważności – Monika Kaleta

Polecam

Na tej stronie chciałabym się z Wami dzielić różnymi materiałami, które mogą pomóc w praktyce uważności. Będą to artykuły, które czytam, książki które w bardziej lub mniej bezpośredni sposób nawiązują do tematu, ludzie których warto posłuchać, ale również cała gama innych miejsc, praktyk lub produktów, które inspirują lub są moim zdaniem przejawem czyjejś uważności.

Joga

Znalezione obrazy dla zapytania yoga with adriene

Na początek coś dla ćwiczących jogę lub tych którzy chcą zacząć i szukają instruktora, który ma mindfulnessowe podejście do tej praktyki. Co przez to rozumiem? Jeśli szukasz instruktora, który zwraca uwagę na kontakt z ciałem, na oddychanie, na badanie swoich granic, branie pod uwagę tego w jakim miejscu jesteśmy w tym właśnie momencie a oprócz tego pokazuje jak czerpać prawdziwą radość i przyjemność z ćwiczeń to naprawdę polecam Adreine! Ma krótkie filmiki na swoim kanale na youtube i jest ich mnóstwo więc każdy może znaleźć coś dla siebie i w takiej długości na jaką akurat ma ochotę danego dnia. Nie znajdziesz u niej nacisku na “zrobienie pozycji poprawnie” obojętnie jak bardzo w niej cierpimy, nie ma “jogi przez zaciśnięte zęby”, bólu i odcinania się od swojego ciała, bo nasza głowa akurat postanowiła sobie, żeby coś na macie osiągnąć. Jej styl bardzo mi odpowiada. Oprócz tego jest niezwykle zabawna i ciepła. Nic dziwnego, że ponad 2 miliony ludzi zapisało się na jej kanał! Minusem dla niektórych może być to, że filmiki są po angielsku, ale z drugiej strony to może być dodatkowa stymulacja dla tych, którzy chcą podszkolić język. Można upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu!

yoga with Adriene na youtube

 

Insight Timer – aplikacja do medytacji

Znalezione obrazy dla zapytania insight timer app

Jeśli czasami trudno Ci się zmotywować do medytacji, bo wydaje Ci się że jesteś jedyną osobą na świecie, która ma takie pomysły, to dzięki tej aplikacji już nigdy nie będziesz medytować w samotności. Jest to darmowa aplikacja, którą można sobie zainstalować na telefonie. Odlicza czas medytacji w bardzo wygodny sposób, bo nie trzeba za każdym razem ustawiać na nowo, ile chce się medytować, ale można zachować swoje preferencje. Co ważniejsze moim zdaniem, korzysta z niej prawie 1,800,000 osób medytujących na całym świecie. A to jest prawdziwa społeczność! Miło jest wiedzieć, że w tym samym czasie co ty medytuje ktoś w Australii, Stanach Zjednoczonych, Holandii czy na przykład w okolicy – w Oświęcimiu lub Bielsku-Białej. Wiesz, kto medytował w tym samym czasie co ty, bo ludzie wysyłają sobie podziękowania za medytację po sesji. Oprócz tego możesz monitorować, ile czasu poświęcasz na praktykę, bo system pokazuje Ci statystyki. Masz również dostęp do całego mnóstwa nagrań medytacyjnych stworzonych przez nauczycieli z całego świata. Nie znalazłam niestety żadnych nagrań po polsku, ale dla samej społeczności uważam, ze warto Insight Timer wypróbować.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial