Trening Uważności – Monika Kaleta

Kurs Mindfulness / listopad-grudzień

Kiedy:
8 Listopad 2021@17:30 – 27 Grudzień 2021@20:00
2021-11-08T17:30:00+01:00
2021-12-27T20:00:00+01:00
Gdzie:
ul. Budowlanych
Tychy
Kontakt:
Monika Kaleta
790 830 424
mindfulness

mindfulness, trening, mblc

Kurs Mindfulness: 8 listopada-27 grudnia (8 tygodni/ 2,5 godziny raz w tygodniu), stacjonarnie w Tychach.
Mindfulness (po polsku uważność) może zainteresować Cię, jeśli:
*przez wewnętrzne rozdrażnienie i ciągłe myślenie nie możesz spać,
*trudno Ci się skupić,
*cierpliwość i dobry humor są niestety rzadkością,
*szukasz świeckiej ścieżki rozwoju wewnętrznego i wolisz ją sprawdzić na sobie niż wierzyć innym na słowo,
*żyjesz z bólem fizycznym a mimo bólu chcesz żyć szczęśliwie oraz mieć sposoby na radzenie sobie z nim,
*jesteś na drodze poszukiwania wewnętrznej równowagi, wolności i własnych odpowiedzi na pytania o harmonię, zdrowie, poczucie sensu życia.
O kursie
Jest to szkolenie nastawione na ćwiczenia praktyczne i własną eksplorację. Nie ma tu nic, w co trzeba uwierzyć. Kurs trwa 8 tygodni i to jest kluczowe dla całego procesu. Badanie, odkrywanie i uczenie się to proces, na który potrzebny jest czas. Nie jest to temat, który można “załatwić” na weekendowym, szybkim kursie uważności. A danie sobie czasu na zatrzymanie się i pauzę po całym dniu pracy oraz załatwiania różnych spraw jest już samo w sobie dużym prezentem dla siebie.
Brak wcześniejszego doświadczenia w praktyce uważności jest atutem nie przeszkodą. Wiek też nie jest przeszkodą. Jedyne co jest potrzebne to wewnętrzna motywacja, którą może być np. życzenie sobie lepszego zdrowia czy poszukiwanie równowagi. Medytacja na siedząco będzie naszą główną metodą ćwiczenia uważności, ale w czasie treningu będziemy poznawać także inne ćwiczenia np. skanowanie ciała, uważny ruch, praktyka miłującej życzliwości, współczucia oraz praktyka RAIN. Różne techniki pomogą nam rozwijać różne aspekty umysłu.
Kurs ma charakter szkoleniowy i jest przeznaczony dla szerokiej publiczności natomiast nie jest i nie może zastąpić profesjonalnej pomocy terapeutycznej, jeśli ktoś takiej potrzebuje. Jeśli przechodzisz obecnie ciężki okres (rozwód, zwolnienie z pracy, trudna diagnoza) proszę umów się ze mną na krótką konsultację, abyśmy razem mogli stwierdzić, czy to jest na pewno najlepszy czas dla Ciebie na rozpoczęcie kursu.
Organizacja kursu i daty
Kurs trwa 8 tygodni od 8 listopada do 27 grudnia. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu, w poniedziałki w godzinach od 17:30 do 20:00. Będą składać się z pogadanek, ćwiczeń praktycznych, dzielenia się w dwójkach-trójkach oraz dzielenia się na forum grupy. Nie ma przymusu, aby dzielić się na forum grupy. Obowiązuje nas także poufność i dyskrecja – nie dzielimy się na zewnątrz tym, co powiedziały inne osoby z grupy na temat swojego doświadczenia podczas ćwiczeń.
Nasze tematy tydzień po tygodniu
Tydzień 1 – Co to jest Mindfulness i po co praktykować? Zacznij w miejscu, w którym jesteś
Tydzień 2 – Ciało jako miejsce bycia obecnym
Tydzień 3 – Wprowadzenie podpory uważności
Tydzień 4 – Praca z rozkojarzeniem
Tydzień 5 – Badanie strumienia myśli
Tydzień 6 – Postawa obserwatora
Tydzień 7 – Samoakceptacja
Tydzień 8 – Życie w oparciu o Mindfulness, Podsumowanie – Reszta życia
Na spotkaniach może pojawić się także arteterapia i zaproszenie do ekspresji na papierze! 🙂
Zgłoszenia przyjmuję mailowo lub telefonicznie (mindfulness.tychy@gmail.com /
790 830 424). Liczba miejsc jest ograniczona.
Rezerwacja miejsca
Aby zarezerwować sobie miejsce na kursie konieczne jest wpłacenie bezzwrotnej zaliczki w wysokości 200zł. Zaliczka pomniejsza cenę kursu o 200zł. Otrzymanie zaliczki i rezerwację miejsca zawsze potwierdzam mailowo. Wystawiam faktury.
Ważne
Obecna sytuacji pandemiczna może spowodować, że kurs z trybu stacjonarnego będę musiała, mając na uwadze bezpieczeństwo oraz aktualne obostrzenia, przenieść online na platformę Zoom. Takie kursy online prowadziłam już od marca 2020 roku i moje doświadczenie pokazuje, że niczego im nie brakuje poza naszymi prywatnymi rozmowami w czasie przerwy na herbatę:) Pod względem czasowym oraz merytorycznym to są takie same kursy. Bardzo proszę weź to pod uwagę zapisując się na kurs w czasie jeszcze trwającej pandemii. Wszystkie pozostałe zasady opisane przeze mnie obowiązują i w tym przypadku.
Koszt
Koszt to 800zł; jeśli uczestniczą dwie osoby z tej samej rodziny wtedy 650zł za osobę.  Możliwość płacenia w ratach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial